تبلیغات
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
تیترهای خبری سایت های فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,را در اسان نیوز ببینید
جستجو

نظرسنجی

بهترین سایت های خبری از نظر شما؟
ساعت
صفحات جانبی
آمار بازدید
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
همکاری در فروش ملی مارکت

/سفر استانی به همدان/‌ رییس جمهور دردیدار با جمعی از ایثارگران، مدیران و منتخبین استان:‌ امروز دنیا تشنه سنت‌ها و ارزش‌های فرهنگی ماسترییس‌جمهور لازمه رسیدن به قله‌های پیشرفت، رفع مشكلات و سازندگی در کشور را همدلی آحاد ملت و استفاده از ثانیه‌های فرصت زندگی عنوان كرد و گفت: امروز روز ساختن کشور و کار و تلاش مجدانه است و ما . . .

رییس‌جمهور لازمه رسیدن به قله‌های پیشرفت، رفع مشكلات و سازندگی در کشور را همدلی آحاد ملت و استفاده از ثانیه‌های فرصت زندگی عنوان كرد و گفت: امروز روز ساختن کشور و کار و تلاش مجدانه است و ما باید با فرهنگ، اندیشه و متکی بر استعدادها و الگوهای داخلی کشور را بسازیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر محمود احمدی‌نژاد صبح جمعه در سومین روز از سفر هیات دولت به استان همدان از دور چهام سفرهای استانی، در دیدار جمعی از ایثارگران، مدیران و منتخبین این استان، بالاترین نعمت خدا به انسان را عمر دنیایی برشمرد و تصریح کرد: اگر عمر دنیایی انسان نباشد کمال و رسیدن به قرب الهی و انسان و انسانیت تجلی نیافته و فرصت‌های شکوفایی بروز نخواهد کرد.

رییس‌جمهور با بیان این‌که رسیدن انسان به ارزش‌ها و کمال انسانی بدون ایثار و حرکت در مسیر ایثارگری محال است، گفت: هر خوبی، خیر و ارزش و کمالی تنها در سایه ایثار محقق می‌شود و ایثار زمانی به وجود می‌آید که پیش از آن معرفت ایجاد شده و راه مشخص شده باشد.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که راه حصول به هر هدف مقدسی ایثار است، چرا که بدون آن هیچ ارزشی فرصت بروز و ماندگاری نخواهد داشت، گفت: رمز ماندگاری انسانیت انسان، توحید و عدالت، ایثار است و ملت ایران همواره قدرشناس ایثارگران خود هستند و در حقیقت ایثارگران نشان افتخاری بر سینه عالم هستند.

رییس‌جمهور ادامه داد: ایران سرزمین شکوفایی انسان‌های بزرگ است که ایثارگری را به جهان معرفی می کند.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با تجلیل از مقام همسران و مادران شهیدان و جانبازان گفت: جانبازی شهادت مستمر و نقطه اوج ایثار است، اما جایگاه همسران و مادران شهدا بالاتر از مقام جانبازان و شهیدان است، در واقع این شهدا و جانبازان هستند که در ثواب خدمات همسران و مادران خود شریکند.

رییس‌جمهور با اشاره به اعطای نشان پژوهش به یکی از دانشمندان استان همدان و با بیان این‌که یک ملت برای فتح قله‌ها نیازمند علم و دانش است، گفت: بدون علم حرکت بشر، حرکت بدون نور در تاریکی مطلق و سنگلاخ است که راه به جایی نخواهد برد، چرا که راه شکوفایی اسماء الهی در انسان علم است و خداوند خود را علم، عالم و معلم مطلق به بشر معرفی کرده است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که کار علمی اگر برای خدا و در راه ارزش‌های الهی انجام شود کاری دینی به شمار خواهد رفت و هر عملی حتی نماز اگر برای غیر خدا صورت بگیرد هیچ ارزشی نخواهد داشت، گفت: هر کار و فعالیتی اگر برای اعتلای جامعه اسلامی به ارزش‌های الهی و در راه خدا انجام شود، کاری دینی است. چرا که دین مسلط بر زندگی بشر و هر عملی است.

رییس‌جمهور با بیان این‌که کشور ما امروز نیازمند کار علمی گسترده و عمیق است، اظهار داشت: خوشبختانه امروز در کشور علما و اساتید در حوزه و دانشگاه مجدانه در این مسیر تلاش می‌کنند، اما فعالیت در حوزه علمی گستردگی زیادی دارد که ما هر چه بیشتر در آن پیشرفت کنیم باز همچنان جا برای کار باقی خواهد بود. چرا که هنوز بسیاری از حقایق جهان و علم به روی انسان بسته است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که پیامبر اسلام دروازه علم را امام و اهل بیت معرفی کرده است، با طرح این سوال که بشریت امروز تا چه میزان از دریچه علم امامان و اهل بیت استفاده کرده‌اند، گفت: دروازه علم خط نورانی امامت و ولایت است که اگر از این مسیر حرکت کنیم، جهش‌های پیاپی و با سرعت خواهیم داشت.

رییس‌جمهور با تاکید بر سازندگی روزافزون در کشور با طرح این سوال که آیا امروز ماموریتی جز ساختن کشور وجود دارد، خطاب به کسانی که در مسیر این سازندگی سنگ‌اندازی می‌کنند و همواره دولت را مورد هجمه و انتقاد قرار می‌دهند، گفت: امروز روز ساختن کشور و کار و تلاش مجدانه است و ما باید با فرهنگ اندیشه و متکی بر استعدادها و الگوهای داخلی خودمان کشور را بسازیم.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که سلطه‌طلبان و زیاده‌خواهان عالم 150 سال تبلیغ کردند که ملت ایران هیچ چیز از خود ندارد و هر چه هست در اختیار آنهاست، گفت: شرط اول ساختن کشور همدلی میان آحاد افراد جامعه است و همه باید دست به دست هم دهیم و پشتیبان یکدیگر باشیم.

رییس‌جمهور ایمان به خدای متعال، امید به آینده و تاکید بر گسترش عدالت در جامعه را به عنوان لازمه‌های دیگر سازندگی در کشور مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: اگر عدالت در جامعه‌ای مستقر نباشد هیچ کار سازنده‌ای اتفاق نخواهد افتاد.

احمدی‌نژاد با اشاره به تحولات جهانی و بازگشت انسان‌ها به اندیشه عدالت‌ محور گفت: حتی امروز آنهایی که با حرارت از نظام سرمایه‌داری دفاع می‌کردند به دنبال یک نقطه اتکا برای خود هستند؛ چرا که می‌دانند این شیوه دیگر جوابگوی نیازهای بشری نخواهد بود.

رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که ما باید بر اساس فرهنگ، همت، اراده و الگوهای داخلی کشور را بسازیم، اظهار داشت: نزدیک به سی سال است که ما در کشور کارخانه احداث می‌کنیم، اما هنوز مشکل بیکاری در کشور حل نشده است. چرا که ما دائماً در حال اقتباس از الگوهای خارجی هستیم در صورتی که ما باید با اتکا بر استعدادهای طبیعی و انسانی خودمان کشور را بسازیم. کسی که داشته‌ها و استعدادهای خود را فراموش کرده و چشم به داشته‌های دیگران دارد هرگز پیشرفت نخواهد کرد.

احمدی‌نژاد با اشاره به وجود مشکل آب در کشور دلیل آن را استفاده نادرست از منابع آبی دانست و خاطر نشان کرد: کشور ما جزء کشورهای کم‌آب در دنیا است و ما باید برای استفاده بهینه از آب برنامه‌ریزی و مدیریت داشته باشیم.

رییس جمهور با تاکید بر بهره‌برداری از منابع طبیعی در کشور و حضور متخصصین در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، گفت: ما نزدیک به 65 هزار متخصص در کشور داریم که اینها باید به جای حضور در ساختمان‌های وزارتخانه‌ها و ادارات کل در زمین‌های کشاورزی و در کنار کشاورزان مشغول به کار باشند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: استان همدان دارای یک میلیون هکتار دامنه و مرتع است که بخش وسیعی از آن قابلیت باغداری دارد و می‌توان از ویژگی‌های طبیعی آن نهایت بهره‌برداری را برد.

احمدی‌نژاد به موضوع خشك شدن چاه‌های آب در برخی مناطق اشاره و لزوم اصلاح شیوه‌های آبیاری را مورد تاكید قرار داد و گفت: شیوه آبیاری غرقابی روشی منسوخ شده در تمام دنیاست و ما باید شیوه آبیاری زمین‌های کشاورزی را با برنامه‌ریزی گسترده اصلاح و به سیستم آبیاری تحت فشار تبدیل کنیم.

رییس‌جمهور هزینه انتقال آب و انرژی از یك منطقه به منطقه دیگر را بسیار بالا دانست و گفت: اگر از آب موجود درست استفاده می‌شد، این پول می‌توانست صرف آبادانی بخش‌های مختلف كشور شود از این‌رو دولت بودجه مناسبی را برای تغییر شیوه آبیاری به ویژه برای استان همدان در نظر گرفته است و چنانچه كشاورزی تصمیم بگیرد این كار را انجام دهد دولت 85 درصد هزینه‌های آن را می‌پردازد.

احمدی‌نژاد تغییر شیوه مدیریت و برنامه‌ریزی را ضروری دانست و گفت:‌ در مدیریت تا امروز براساس نوشته‌های غربی‌ها حركت شده است، اما چنانچه با ابتكار و متكی بر استعدادها و منابع بومی در مسیر پیشرفت گام برداریم می‌توان به سرعت قله‌های پیشرفت را فتح كرد.

رییس‌جمهور با بیان این‌که خوشبختانه با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ارزش انرژی در کشور در حال مشخص شدن است و به همین دلیل نسبت به مصرف آن رعایت بیشتری صورت می‌گیرد، گفت: هنوز کارهای بسیاری برای جلوگیری از هدر رفت انرژی در کشور باید صورت بگیرد چرا که تنها در خطوط انتقال برق 16 درصد کل انرژی تولید شده در نیروگاه به هدر می رود که این میزان حدود 35 میلیارد کیلووات ساعت است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که در دروه‌ای همواره می‌گفتند که سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و یا کشاورزی، اشتغال‌زایی و بهره‌وری برای کشور ندارد، گفت: تمام تلاش و ثروت کشور به سمت ایجاد صنایع بزرگ معطوف شد، در صورتی که بالاترین درآمدها را می‌توان از همین صنایع کوچک و کشاورزی داشت.

وی تصریح کرد: امروز باید با فرهنگ اسلامی خودمان کشور را بسازیم چرا که در این فرهنگ دستورات متعالی فراوانی دیده می‌شود در حالی که فرهنگ سرمایه‌داری غرب با تبلیغ مصرف‌گرایی در واقع در جهت به اسارت گرفتن انسان‌ها گام برمی‌دارد.

رییس‌جمهور با بیان این‌که امروز بسیاری از مردم جهان از وضع موجود ناراضی هستند، گفت: دلیل آن این است که قدرت‌طلبان و صاحبان قدرت و سرمایه‌ سیستم بسته‌ای را در این کشورها به اجرا گذاشتند که به واسطه آن همه مردم برده سرمایه‌داران جهانی هستند و اگر کسی یک روز یا یک هفته کار نکند به نان شب محتاج خواهد شد.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که امروز دنیا تشنه سنت‌ها و ارزش‌های فرهنگی ماست که باید آنها را معرفی کنیم، اظهار داشت: تا زمانی که ما نسبت به عظمت‌های فرهنگ خودمان منفعل و غافل باشیم، خودخواهان عالم بر فرهنگ و ارزش‌ها و رفتارهای مردم اثرگذار خواهند بود.

رییس‌جمهور با بیان این‌که جوانان ما امروز به دلیل عدم معرفی و کم‌کاری مسوولان امر شناخت زیادی نسبت به بزرگان و اندیشمندان کشور ندارند، گفت: اگر مفاخر و عظمت‌های یک ملت به جوانان شناسانده نشود، دیگران موضوعات دیگری را به عنوان ارزش برای آنها می‌سازند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که هنوز فرهنگ و تمدن اسلامی به معنای واقعی در جهان محقق نشده است، گفت: اگر ما یقین داشته باشیم که فرهنگ ما فرهنگی متعالی است، محکم پای آن می‌ایستیم و با این ایستادگی یقین داشته باشید که شیاطین و دشمنان خود پا به فرار می‌گذارند؛ ما باید رویکرد خود را عوض کنیم و این فرهنگ متعالی را به جهان معرفی کنیم. ما باید به اندیشه اعتقادات و فکر خود بازگردیم و در این راه از تجربیات دیگران نیز استفاده کنیم.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این‌که در استان همدان با وجود سابقه فرهنگی و تمدنی بالا فرصت‌های مناسبی برای کار و معرفی فرهنگ اسلامی ایران فراهم است، خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین کارها که باید در این استان انجام شود. بازشناسی مواریث تاریخی و فرهنگی است که این کار می‌تواند از طریق برگزاری کنگره‌های بزرگ علمی ، فرهنگی به منظور معرفی مفاخر این استان به جهان انجام شود.

رییس‌جمهور یکی از ویژگی‌های بارز استان همدان را عالم‌پروری دانست و گفت: مردم این استان در دامان خود عالمان دانشمندان و مجاهدان بزرگی را پرورش دادند که تنها یکی از آنها ابو علی‌سینا است که مکتب پزشکی که او به راه انداخت امروز نیز به عنوان یکی از منسجم‌ترین مکاتب پزشکی در دنیا بکار گرفته می‌شود.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ابن سینا حجتی مبنی بر این است که ما می‌توانیم بسیاری از قله‌های بزرگ را فتح کنیم؛ چرا که امروز می‌بینیم در دنیا مکاتب مختلف پزشکی دنیا به طب سینوی رجوع کرده و همان صحبت‌ها و کلام ابن سینا را در قالب دیگر ترجمه کرده و به خود ما عرضه می‌کنند.

رییس‌جمهور همچنین بر تشکیل جلسات مشورتی میان مدیران و نخبگان استان تاکید کرد و از استاندار استان همدان خواست تا نسبت به انجام این جلسات در تمامی سطوح اهتمام ویژه داشته باشد.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: از مدیران و نخبگان استان همدان این انتظار می‌رود تا در ارائه الگوی جدید برای پیشرفت و سازندگی در کشور پیشگام باشند.

پیش از سخنان رییس‌جمهور چند تن از نخبگان و مدیران استان در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، کشاورزی و حوزه و دانشگاه نیز در سخنانی پیشنهادات خود برای پیشرفت استان همدان را ارائه کردند.

در این مراسم رییس‌جمهوری اسلامی ایران از 9 همسر شهید استان همدان با اهداء نشان ایثار و یک نخبه با اهداء نشان پژوهش تجلیل کرد.

 


موضوع : ایسنا ,


نویسنده :رامین در تاریخ شنبه 16 مهر 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها