تبلیغات
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
تیترهای خبری سایت های فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,را در اسان نیوز ببینید
جستجو

نظرسنجی

بهترین سایت های خبری از نظر شما؟
ساعت
صفحات جانبی
آمار بازدید
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
همکاری در فروش ملی مارکت

400 نفر در آمریکا معادل نصف جمعیت این کشور ثروت دارندخبرگزاری فارس: یک معترض نظام سرمایه داری آمریکا با اشاره به گستردگی نابرابری در این کشور گفت ۴۰۰ نفر در آمریکا معادل ۱۵۰ میلیون نفر یعنی نصف جمعیت آمریکا ثروت دارند.

خبرگزاری فارس: 400 نفر در آمریکا معادل نصف جمعیت این کشور ثروت دارند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، متحدان دموکرات باراک اوباما با تلاش برای افزایش مالیات میلیونرهای آمریکا می خواهند تعریف قشر ثروتمند را تغییر دهند.
هری رید رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا تاکید کرد زمان آن فرا رسیده که میلیونرها و میلیاردرها سهم منصفانه خود را برای کمک به رونق اقتصادی این کشور بپردازند.
 طرح وی برای وضع مالیات اضافی 5.6 درصدی بر اشخاص با درآمد سالانه بیش از یک میلیون دلار با هدف تامین ۴۵۰ میلیارد دلار برای طرح کلان کاهش بیکاری مورد نظر باراک اوباما ارائه شده است.
 این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا پیش از این می خواست با دریافت مالیات بیشتر از افراد با درآمد سالانه بیش از ۲۵۰ هزار دلار هزینه های برنامه مذکور را تامین کند. اوباما این روزها در سخنرانی های خود شرکت های بزرگ و میلیونرها را هدف گرفته و با مردمی که سه هفته است در وال استریت نیویورک قلب اقتصادی آمریکا دست به اعتراض زده اند همدردی می کند.
 اوباما در این باره گفت اقدام این افراد نارضایتی عمومی از ساختار مالی آمریکا را منعکس می کند. نارضایتی ای که دامنه آن در مقیاس محدود به چند شهر دیگر از جمله واشنگتن نیز گسترش پیدا کرده است.
 محوطه میدان آزادی شهر واشنگتن روز پنجشنبه شاهد تجمع فعالانی بود که توجه به خواسته های سنتی جناح چپ به ویژه پایان جنگ افغانستان، افزایش مالیات ثروتمندان و حمایت از حقوق کارگران را خواستار شدند.
 جرالد شوئین ساکن واشنگتن می گوید این احساس کلی ایجاد شده که عوامل قدرتمندی مانند کمپانی های بزرگ و پول های کلان جناح محافظه کار حزب جمهوری خواه مسیر جامعه را تعیین می کنند. وی افزود ۴۰۰ نفر در آمریکا سرمایه ای بیش از ثروت 150 میلیون نفر دیگر یعنی نصف جمعیت کشور دارند. فکر نمی کنم که برای درک عمق ماجرا باید بیشتر از این بدانیم. بیش از دو سال از پایان رکود در بزرگ ترین اقتصاد جهان می گذرد اما هنوز بیش از ۱۴ میلیون نفر در ایالات متحده بیکارند. با این وجود تعداد آمریکایی هایی که سالانه بیشتر از یک میلیون دلار درآمد دارند برای دو سال متوالی افزایش یافته است.
بنا بر آمار موجود سال گذشته  حدود هشت میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار در آمریکا درآمدی بیش از یک میلیون دلار داشته اند.
یک استاد اقتصاد در آمریکا معتقد است افزایش مالیات ثروتمندان وضع شکننده اقتصاد آمریکا را بدتر خواهد کرد. وی افزود آنچه که باید ایجاد شود این است که افراد به سرمایه گذاری تشویق شوند. با مالیات گرفتن یا تهدید به مالیات گرفتن طبیعتا این سرمایه گذاری ها انجام نخواهد شد.

 


موضوع : فارس نیوز ,


نویسنده :رامین در تاریخ شنبه 16 مهر 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها