تبلیغات
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
تیترهای خبری سایت های فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,را در اسان نیوز ببینید
جستجو

نظرسنجی

بهترین سایت های خبری از نظر شما؟
ساعت
صفحات جانبی
آمار بازدید
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
همکاری در فروش ملی مارکت

میزان مشاركت سیاسی مردم در دولت احمدی‌‌نژاد بیش از دولت‌های گذشته بوده استتهران- معاون سیاسی وزیر كشور و رییس ستاد انتخابات كشور گفت: در مقایسه سه دولت سازندگی، اصلاحات و عدالت محور، كمترین مشاركت سیاسی مردم در انتخابات مربوط به دولت سازندگی و بیشترین مشاركت مربوط به دولت دكتر احمدی نژاد بوده است.
میزان مشاركت سیاسی مردم در دولت احمدی‌‌نژاد بیش از دولت‌های گذشته بوده است 
به گزارش خبرنگار ایرنا، 'سید صولت مرتضوی' روز شنبه در مراسم آغاز به كار ستاد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان تهران در استانداری تهران، افزود: در طول دولتهای نهم و دهم چهار انتخابات برگزار شد كه مردم در آن‌ها مشاركت بسیار خوبی داشتند به طوری كه در انتخابات دهم ریاست جمهوری 85 درصد مردم در انتخابات شركت كردند.
وی در ادامه گفت: در چهارمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز كه ما برگزار كردیم، 61 درصد مردم مشاركت كردند كه 28 درصد افزایش مشاركت داشتیم همچنین در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا شاهد 20 درصد افزایش مشاركت، در انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد 5 درصد افزایش مشاركت و در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شاهد 24 درصد افزایش مشاركت سیاسی مردم بودیم.
مرتضوی با اشاره به این ‌كه این افزایش مشاركت سیاسی مردم در انتخابات نشانگر اطمینان مردم به امانت‌ داری مسوولین امر است، پیش بینی كرد: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز با مشاركت حداكثری برگزار خواهد شد.
معاون سیاسی وزیر كشور همچنین گفت: احمدی‌نژاد در طول دوره ریاست‌جمهوری خود بسیاری از شكاف‌ها را پر كرده و اكثر مردم برای حضور در انتخابات به میدان آمدند به طوری كه در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 70 درصد آرای خاموش و رای سفیدی‌ها به نفع احمدی نژاد بود.
وی افزود: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی آورده‌ای كلان برای نظام خواهد بود و مشت محكمی به دهان بیگانگان خواهد زد.
رییس ستاد انتخابات كشور تاكید كرد: با شناختی كه از شورای نگهبان داریم، این شورا همواره پاسداری امین از قوانین بوده و از این انتخابات نیز به نیكی محافظت خواهد كرد و فرآیند انتخابات طوری طراحی شده است كه امكان دخل و تصرف برای هیچ احدی وجود ندارد.
مرتضوی با اشاره به این‌كه هر چقدر میزان نامزدها افزایش یابد، مشاركت نیز افزایش خواهد یافت، افزود: ما بر این باوریم كه از تمامی ظرفیت‌ها و سلایق می‌توان برای برگزاری این انتخابات استفاده كرد و نسل سومی‌ها نیز قادرند بهتر از ما از اسلام و جمهوری اسلامی ایران پاسداری كنند.
وی اظهار داشت: پس از رفراندوم جمهوری اسلامی ایران، دولتهای نهم و دهم در زمینه افزایش میزان مشاركت مردم ركوردشكنی كردند.
مرتضوی تصریح كرد: در طول 29 انتخاباتی كه توسط جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب برگزار شده است، تراز مشاركت‌های ما همواره از مشاركت‌های جهانی بالاتر و انگیزه شركت مردم ما نیز برتر بوده است .
معاون سیاسی وزیر كشور و رییس ستاد انتخابات كشور گفت: در اجرا و برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی سه اصل مهم یعنی امانت‌داری، عدالت‌ محوری و قانون‌مداری هدف اصلی است.
'سید صولت مرتضوی' با اشاره به سخنان حكیمانه رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: بیانات حكیمانه ایشان چشم‌انداز انتخابات را برای ما تعیین و اهداف و راهبردهای آن را تبیین می‌كند.
وی اظهار داشت: در اجرای منویات مقام معظم رهبری سیاست‌های دولت كریمه دكتر احمدی‌نژاد پیرامون انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، سیاست مشاركت حداكثری است.
مرتضوی ادامه داد: این موضوع نه تنها در انتخابات مجلس مطرح است بلكه اگر سابقه انتخابات را در دولتهای نهم و دهم بررسی كنیم می‌بینیم كه در تمامی انتخابات همین سیاست كلان و راهبردی لحاظ شده است.
رییس ستاد انتخابات كشور گفت: با توجه به این‌كه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار است مظهر اقتدار ملی باشد، لازمه آن مشاركت حداكثری است.
مرتضوی افزود: اولین هدف ما امانت‌داری می‌باشد كه از مولفه‌های نظام جمهوری اسلامی تلقی می‌شود و در این مسیر دولت‌های مختلف امانت‌دار مردم بوده‌اند.
وی اظهار داشت: در نظام ارزشی جمهوری اسلامی ایران، تمامی مسوولیت‌هایی كه در اختیار دولت مردان قرار می‌گیرد یك امانت است و انتخابات نیز یكی از مهم‌ترین امانات می‌باشد كه از دیرباز در اختیار همه قرار گرفته است.
معاون سیاسی وزیر كشور خاطرنشان كرد: امانت‌داری یكی از آموزه‌های دینی است كه همواره همه انبیا به همگان توصیه كرده‌اند.
وی با بیان این‌كه اجرای عدالت یكی دیگر از برنامه‌های ما در ستاد انتخابات كشور است، افزود: عدالت یكی از سرفصل‌های رسالت انبیا(ص) بوده است و عدل و عدالت امور جامعه را در مسیر حقیقی خود قرار می‌دهد.
مرتضوی ادامه داد: برای این‌كه بتوانیم عدالت را به نحو احسن اجرا كنیم لازمه آن اجرای قانون است و قانون‌مداری، قانون‌باوری و عمل به قانون از سیاست‌های كلان ما در امر انتخابات است.
رییس ستاد انتخابات كشور تصریح كرد: در امر انتخابات رفتارهای غیرقانونی را از هیچ احدی برنمی‌تابیم و با متخلفان برخورد خواهیم كرد.
وی افزود: مقام معظم رهبری دستور كار و سرخط‌ها را برای ما مشخص كرده‌اند و قانون برای همه و فرار از قانون برای هیچ كس می‌باشد.
مرتضوی اظهار داشت: قوانین كشور ما، قوانینی بسیار راهگشا هستند و آنان كه همواره به طبل فرار از قانون كوبیده‌اند، همان‌هایی هستند كه همیشه درخواست‌ رفتارهای فراقانونی را داشتند و زمانی كه با تیغ قانون مواجه شدند، مجری قانون را متهم شمردند.
معاون سیاسی وزیر كشور همچنین با اشاره به اقدامات دولتهای نهم و دهم در سیاست خارجی و داخلی، گفت: در سیاست خارجی دولت دكتر احمدی نژاد گوی سبقت را از همگان ربود و امروز سیاست عدالت خواهانه به یك گفتمان بین‌المللی تبدیل شده است.
مرتضوی خاطرنشان كرد: این سیاست عدالت خواهانه دست ملت‌های مظلوم را گرفت و در جغرافیای سیاسی جهان جایگاه ویژه‌ای برای آنان تعریف كرد.
وی ادامه داد: در سیاست داخلی نیز عدالت در كشور نهادینه شد به طوری كه برای نخستین بار به معنای واقعی ملی شد.

 


موضوع : ایرنا ,


نویسنده :رامین در تاریخ شنبه 16 مهر 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها