تبلیغات
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
تیترهای خبری سایت های فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,را در اسان نیوز ببینید
جستجو

نظرسنجی

بهترین سایت های خبری از نظر شما؟
ساعت
صفحات جانبی
آمار بازدید
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
همکاری در فروش ملی مارکت

رییس سازمان نظام پزشكی: بیش از 70 میلیون نفر از جمعیت كشور بیمه هستندتهران - رییس كل سازمان نظام پزشكی كل كشور گفت: هم اكنون بیش از 70 میلیون نفر از جمعیت كشور زیر پوشش بیمه های مختلف درمانی قرار گرفتند.
رییس سازمان نظام پزشكی: بیش از 70 میلیون نفر از جمعیت كشور بیمه هستند

به گزارش خبرنگاراجتماعی ایرنا، 'شهاب الدین صدر' روز شنبه در همایش یك روزه بیمه سلامت، چالش ها و چشم اندازها درسالن همایش های كتابخانه ملی تهران افزود: این در حالی است كه 10 درصد از جمعیت كشور زیر پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارند.
وی اضافه كرد: البته تعدادی از این افراد در گذر زمان مشمول بیمه های موقت بوده اند كه بنا به هر دلیلی قرارداد خود را با بیمه تمدید نكرده اند.
عضو كمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شوراس اسلامی تاكید كرد: یكی از شاخص های مهم سلامت در كشور میزان دستیابی به خدمات درمانی برای دسترسی عادلانه همه اقشار در كشور است.
وی افزود: در چشم انداز بیست ساله كشور، احكام و مواردی وجود دارد كه در حوزه سلامت تعیین كننده است و برنامه های كشور در ذیل این سیاست های تعریف می شود.
صدر با بیان اینكه در سیاست های كلی، تحكیم و رویكرد انسان سالم و سلامت همه جانبه با توجه به یكپارچگی سیاستگذاری تعریف می شود، گفت: پنج رویكرد برای این سیاست در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: ارتقا شاخص های سلامت ، هوا، محیط و بهداشت عمومی، كاهش مخاطرات و آلودگی های تهدید كننده سلامت، اصلاح بهبود تغذیه و توصیه كمی و كیفی بیمه های سلامت و كاهش سهم مردم از هزینه های سلامت به زیر 30 درصد از جمله این برنامه ها است.
وی با بیان اینكه اكنون 58 درصد هزینه های درمانی به عهده مردم است، ادامه داد: تا پایان برنامه پنجم توسعه، كمتر از 30 درصد از هزینه های درمان را باید مردم بپردازند.
وی با بیان اینكه تشكیل سازمان بیمه سلامت امری ضروری است، افزود: شورای عالی بیمه سلامت می تواند راهگشای مشكلات بیمه ای در كشور باشد.
صدر گفت: اكنون تشكیل این سازمان در دستور كار بررسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و نیز وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار دارد.

 


موضوع : ایرنا ,


نویسنده :رامین در تاریخ شنبه 16 مهر 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها