تبلیغات
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,اسان نیوز
تیترهای خبری سایت های فارس نیوز,مهر نیوز,ایسنا ,تابناک,عصر ایران,ایرنا,را در اسان نیوز ببینید
جستجو

نظرسنجی

بهترین سایت های خبری از نظر شما؟
ساعت
صفحات جانبی
آمار بازدید
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
همکاری در فروش ملی مارکت

نامزد 2012 جمهوریخواهان آمریکا: ما سرور جهانیم!«میت رامنی»، کاندیدای پیشتاز حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا، در جدیدترین سخنرانی اش بر برتری قدرت نظامی ایالات متحده و لزوم تقویت حضور نظامی این کشور در خلیج فارس تاکید کرده است.
نامزد 2012 جمهوریخواهان آمریکا: ما سرور جهانیم! 
«میت رامنی»، کاندیدای پیشتاز حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا، در جدیدترین سخنرانی اش بر برتری قدرت نظامی ایالات متحده و لزوم تقویت حضور نظامی این کشور در خلیج فارس تاکید کرده است.

به گزارش «تابناک»، بلومبرگ گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن «میت رامنی» در همین ارتباط گفته است: «ما سرور جهانیم، خداوند این کشور (آمریکا) را پدید نیاورده که ملت آن دنباله رو باشند. تقدیر آمریکا این نیست که قدرتی برابر و متوازن بین قدرت های دیگر در جهان باشد.»

سخنانی که بر اساس آن یگانه بودن آمریکا در جهان استخراج و طبیعتا از آن بوی افراط گرایی و نژاد پرستی به مشام می رسد، حرکتی که امروزه از آن جهانی سازی ارزش های آمریکایی و هدایت جهان توسط آمریکا استخراج می گردد.

وی همچنین افزوده است: «این قرن باید قرن آمریکا باشد. در چنین سده ای، ایالات متحده باید قوی ترین اقتصاد و ارتش دنیا را داشته باشد. در قرن آمریکا، ایالات متحده دنیای آزاد را هدایت می کند و دنیای آزاد، هدایت سایر جهان را برعهده دارد.»

«رامنی»، همچنین وعده داد که در ظرف ۱۰۰ روز پس از ورود به کاخ سفید، ساخت کشتی های نظامی بیشتر و گسترش سپر موشکی آمریکا را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

«میت رامنی» که فرمانداری ایالت ماساچوست را در کارنامه خود دارد، تیمی متشکل از دیپلمات ها و مقامات ارشد امنیتی دولت سابق آمریکا را برای کارزار انتخاباتی خود برگزیده است.

بنابر این گزارش، در بین ۲۲ مشاور ویژه وی، اسامی «مایکل چرتاف» وزیر امنیت داخلی سابق، «اریک ادلمن» دیپلمات کهنه کار و دستیار «دیک چنی» و «الیوت کوهن» مشاور «کاندولیزا رایس» وزیر امور خارجه سابق دیده می شوند. «مایکل هیدن» رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی آی ای) و «کوفر بلک» رئیس اسبق بخش عملیاتی سی آی ای هم به تیم مشاوران میت رامنی پیوسته اند.

بسیاری از این مشاوران مانند «رابرت کیگن»، ستون نویس و کارشناس موسسه تحقیقاتی بروکینگز، از حامیان جنگ عراق و افغانستان بوده اند.

لازم به ذکر است که وی پیش از این هم از اعزام ناوهای هواپیمابر به خلیج فارس برای مقابله با ایران خبر داده بود.

رامنی که با اعلام انصراف «سارا پیلین» و پیشتازی در نظرسنجی ها خود را کاندیدای بی رقیب جمهوریخواهان می داند، اکنون با تمرکز بر سیاست خارجی و بیان عبارت افراطی درصدد تهییج احساسات و هیجاناتی است که به شدت در بخشی از آمریکا بروز یافته و از وضع کنونی نیز ناراضی اند.

 


موضوع : تابناک ,


نویسنده :رامین در تاریخ شنبه 16 مهر 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها